2010 Gelin Buketi,Gelin Çiçeği ModelleriGelin buketi Gelini gösteren en önemli aksesuarlardan biridir. Özellikle gelin buketi seçiminde gelinlin giydiği gelinlikle uyum içinde olması gerekir ve güzelliğine güzellik katar.Gelin buketini tüm çiçekçilerden alabilirsiniz fakat gelin buketi yaptırırken moda evlerimizden tavsiye almanız sizin uyumunuz açasından daha iyi olacaktır..

2010 Adidas Erkek Ayakkabı Modelleri Ve Fiyatları


adidas Cool Walk Mesh Erkek Spor Ayakkabı Modelleri fiyatı:117.00TL


Adidas Clemente Stripe Lo M Grp Erkek Spor Ayakkabı Modelleri fiyatı:104.00TL

Adidas Clemente Stripe Hi M Grp Erkek Spor Ayakkabı Modelleri fiyatı:121.00TL

2010 Adidas Bayan Ayakkabı Modelleri Ve Fiyatları


Adidas Duramo 2 Lea W Bayan Spor Ayakkabı Modelleri fiyatı:104.00TLAdidas Darinca Bayan Spor Ayakkabı Modelleri Fiyatı:128.00TL


Adİdas Adi Hoop 2 Low W Bayan Spor Ayakkabı Modelleri Fiyatı :138.00 TL

Bindallı Nedir? Bindallı Resimleri

BİNDALLI NEDİR?
Kadife ve atlas gibi kumaş çeşitleriyle işlenerek ve motifli olarak kullanılan yöresel eğlenceler de ve özel günlerde giyilen genellikle bordo, kırmızı, mor gibi renklerin kullanılması dışında renk seçeneği genişlemiş, osmanlı dönemin den günümüze kadar gelerek değerini yitirmemiş olmasıyla birlikte yöresel bir kıyafeti tamanlayan kemer, çarık gibi aksesuarlarıyla bütünleşen giysidir.Günümüzde Gelin Olan Kızalar Kına gecesi Bindallı Giyerler..

Evlenme Ehliyeti Ve Şartları

Nikaha masasına gelene kadar yerine getirilmesi gereken bazı şartlar vardır... Bakalım o şartlar nelermiş...
- Evlenme Ehliyeti ve Şartları
Evlenme Ehliyeti ve ŞartlarıEvlenebilmek için aşağıdaki şartları taşımak gereklidir.
1. Reşit olmak18 yaşını doldurmuş erkek ve kadın kendi rızaları ile evlenme ehliyetine sahiptir.Ana baba rızası ile evlenmelerde kadının ve erkeğin 17 yaşını bitirmesi gerekir. Beyanın arkasına ebeveyn/vekil onayı alınmalı ve imza, noter, resmi daire ya da muhtar tarafından onanmalıdır.Ana veya babadan biri ölü ise bu durum yine yukarıdaki tasdik yetkisine sahip kurumca belirtilmeli ve beyanın arkasında bulunan rıza belgesi bölümüne yazılmalıdır.17'yi bitirmemiş çocukların evlenmesinde yetkili mahkemeden 88. madde kararı alınır ve yine ana baba rızası alınarak yetkili kurumca rıza belgesi eklenerek onanır.Ancak; ayırt etme gücüne sahip olmayanlar ile on beş yaşını dolduran küçükler, mahkemece reşit kılınsa dahi evlenemez.Hakim, haklı sebep olmaksızın evlenmeye izin vermeyen yasal temsilciyi dinledikten sonra, bu konuda başvuran küçük ve kısıtlının evlenmesine izin verebilir.Boşanmış anne babanın reşit olmayan çocuklarının evliliğinde vekaleti alan taraf (anne veya baba) çocuğun evlenmesine vekalet eder).
2. Mümeyyiz olmak (Sağlık durumunun, akli şuurunun yerinde olması, zührevi ve bulaşıcı hastalık taşımaması gerekmektedir).
3. Yakın akraba olmamak.Kardeşler arasında, amca, dayı, hala ve teyze ile yeğenleri arasında,Kayın hısımlığı meydana getirmiş olan evlilik sona ermiş olsa bile, eşlerden biri ile diğerinin usul veya füru'u arasında,Evlat edinen ile evlatlığın veya bunlardan biri ile diğerinin füru'u ve eşi arasında,evlenme yapılamaz.
4. Evli olmamakNüfus kaydına göre evli görünen bir kimse yeniden evlenemez. Müracaat sırasında, önceki evliliğin ölüm, boşanma veya evliliğin herhangi bir sebeple mahkeme kararı ile son bulmuş olması halinde, evlenme engeli ortadan kalkar. Ancak buna rağmen, bu durum aile kütüklerine tescil edilmedikçe yeniden evlenme akdi yapılamaz.
5. Kadın için kanuni bekleme süresinin dolmuş olması (dul gelin adayları için).Kadınlarda boşanma varsa boşanma tarihi kesinleşme tarihine göre hesap edilerek beyana yazılır. Ancak kadın 300 günlük süre dolmadan önce doğum yaptığı veya mahkemece bu sürenin kısaltılmasına veya kaldırılmasına karar verildiği takdirde, kadın için bekleme süresi ortadan kalkar.
6. Kazai evlenme yasağı bulunmamak.7. Zührevi ve bulaşıcı hastalığı bulunmamakYukarıda yazılı tüm bilgiler T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü tarafından sağlanmıştır.
Related Posts with Thumbnails

Konularımızı Beğenin

 
Fashion Blogs - Blog Catalog Blog Directory Örgü dantel modelleri